تفاوت چوب و پلی استر رزین چیست ؟

تفاوت چوب و پلی استر رزین چیست ؟

پلی استر رزین چیست؟

پلی استر رزین ترکیبی جدید از جنس پلاستیک می باشد که جدیدا در صنعت مبل سازی بجای چوب منبت کاری شده از آن استفاده می شود. مزیت استفاده از پلی استر رزین تولید راحت  آن و در نتیجه پایین آمدن قیمت تمام شده ی محصول می باشد. اما استفاده نابجا از پلی استر رزین  معایبی نیز دارد که ترک خوردگی شدید به دلیل خشکی و شکننده بودن آن، پوسته پوسته شدن رنگ منبت ها به دلیل نفوذ ناپذیری پلی استر رزین در برابر رنگ و بالا رفتن وزن محصول تولید شده از آن جمله می باشد.

polyester resin

چطور می توان پلی استر رزین را از چوب تشخیص داد؟

اما از آنجایی که در تولید مبلمان قسمت های مورد استفاده از پلی استر را می توان با پوشش مناسبی از رنگ مخفی نگه داشت ،این سوال پیش می آید که چطور می توان رزین رنگ شده را تشخیص داد.
بهترین و راحت ترین راهکار ، دیدن نمونه رنگ نشده ی منبت مورد نظر است. از فروشنده بخواهید که نمونه رنگ نشده ی آن را به شما نشان دهد.

polyester resin

چگونه هنگام تحویل مطمئن شویم که از پلی استر رزین در کار ما استفاده نشده است؟

در هنگام تحویل چگونه مطمئن شویم که از پلی استر در کار خریداری شده استفاده نشده است؟برای اینکه مطمئن شوید از پلی استر استفاده شده است یا خیر یک روش ابتکاری و نامرسوم وجود دارد آن هم استفاده از یک سوزن می باشد.کافیست یک سوزن را با دست به قسمتی از منبت به صورتی که آسیبی به آن نرسد ، فرو کنید. اگر سوزن با اندکی فشار وارد بافت چوب شد از رزین استفاده نشده است ، اما اگر سوزن وارد نشد بدانید که به احتمال زیاد از رزین استفاده شده است. پلی استر نسبت به چوب وزن بیشتری دارد، پس مبلمان تولید شده از رزین ، نسبت به مبلمان چوبی، سنگین تر است.