مبل استیل یا راحتی ؟

مبل استیل یا راحتی ؟

 

اگر منزل شما بزرگ است و پذیرایی از اتاق نشیمن جداست و هر دو اتاق فضای بسیار خوبی برای چینش مبل دارد و شما نیز مشکل مالی ندارید، کار چندان سختی در پیش رو ندارید. کافی است یک دست مبل استیل برای سالن پذیرایی و یک دست مبل راحتی برای اتاق نشیمن خریداری کنید و خلاص. اما در شرایطی که اغلب خانواده‌ها به دلیل قیمت بالای ملک و مسکن در آپارتمان‌های نسبتاً کوچک و نقلی زندگی می‌کنند، مدیریت فضای داخل آپارتمان و انتخاب صحیح نوع مبل بسیار اهمیت پیدا می‌کند.
به طور کلی مبل به دو گروه راحتی ) نیمه استیل( و مبل استیل )سلطنتی - کلاسیک) تقسیم شده است.

مبل راحتی یا نیمه استیل :

مبل راحتی تماما پارچه و از چوب یا فلز در بدنه اصلی و رویی آن استفاده نشده است. مبل های راحتی دسته های پهن و پایه های پشتی نسبتا کوتاه تری نسبت به مبل های استیل دارند.
مبل راحتی همانطور که از اسمش پیداست، هم در چیدمان در منزل بسیار عالیست و هم در استفاده. مبل راحتی که کاناپه هم نامیده می شود در مدل های مختلف ال، ال یو، شانو و... چیده می شود که فضای کمتری از منزل را می گیرد. مبلمانی چند منظوره که تقریبا در اتاق نشیمن با هر اندازه ای قابل استفاده است. این کاناپه ها فضای نشیمن راحت و زیادی را در اختیار شما قرار می دهند وبه دلیل اتصال به هم و اینکه به اشغال جایی برای دسته مبل نیازی ندارند، بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک به شمار می روند.
مبلمان ال شکل را بر اساس کاربرد موردنیاز می توانید جابه جا کنید و به عنوان مثال آن را به عنوان فضایی برای دور هم جمع شدن های خانوادگی یا حتی جای خوابی برای میهمان در نظر بگیرید.
اما اگر در خانه کسی آسم یا الرژی داشته باشه پیشنهاد میکنیم از مبل راحتی با روکش پارچه استفاده نکنید، چرا که گرد و غبار ناشی از مبل های پارچه ای موجب حساسیت بیشتر میشود.

کتاب چوب و مبلمان زیتون

مبل استیل یا سلطنتی :

مبل استیل تلفیقی از چوب و پارچه می باشد.که نسبت به راحتی ازچوب بیشتری در سطح رویی آن استفاده می شود. چوب رویی آن معمولا به صورت سنتی یا ماشینی منبت می شود . چوب منبت شده آن که اصطلاحا کلاف هم نامیده می شود هرچه برزگتر باشد در قیمت آن تاثیر می گذارد. انتخاب مبل  استیل از حساسیت بالایی برخوردار است چرا که مبلی را باید انتخاب کنی جنس چوب آن مرغوب باشد. از چوب های مرغوبی که اکثر تولیدکننده های مبل استفاده می کنند چوب راش و چوب گردو می باشد. در نظر داشته باشید که هرچه مبل سنگین تر باشد کیفیت آن بهتر نیست. دقت داشته باشید که مبل باید سبک و به راحتی قابل حمل باشد.
مبل استیل فضای بیشتری از خانه را میگیرد و معمولا قیمت آن از مبل راحتی بیشتر است.
اگر فرزند کوچک دارید پیشنهاد ما این است که تا مدتی سراغ مبل استیل نرید و از مبل راحتی استفاده کنید. چون هم مبل استیل بیشتر آسیب می بیند، هم بدنه چوبی و فلزی سخت مبل استیل برای فرزند کوچک خطر بیشتری دارد.
مبل های استیل، کمی رسمی تر می باشد. پشتی این مبل ها، کاملا صاف و کمی بلند است و پایه های بلند آنها هم اجازه نشست و برخاست راحت تر را به مهمان ها می دهد.
از مزیت های مبل استیل این است که شما می تونید این دسته مدل مبل هارو در قیمت های مختلف پیدا کنید.
چرا که نوع چوب، نوع پارچه، منبت، و مدل مبل در قیمت تاثیر دارد و قیمت مبل های استیل بسیار متنوع شده و شما میتوانید هر مبلی با هر قیمتی را انتخاب کنید.
هنگام خرید شما می توانید کلاف آماده خود را انتخاب کنید، و بعد پارچه آنرا با پرده یا کاغذ دیواری یا فرش خانه خود ست کنید. در هنگام خرید حتما به نوع پارچه و رنگ و طرح آن دقت کنید، چرا که زیبایی مبل بیشتر به پارچه و ست کردن اون با فضای مورد استفاده و جایی که قرار میگیرد می باشد.

کتاب چوب ومبلمان زیتون