مبل راحتی

مبل راحتی

لازم به ذکر است که بدانیم چوبهایی که درصنعت مبل ازآنها استفاده میشود از انواع زیر است  :
 
گردو
 
بلوط
 
آبنوس
چوب لاله
چنار
راش

در هنگام خرید مبل راحتی باید به نکاتی توجه کرد که از مهم ترین عنصرها در تولید مبل راحتی می باشند.
اسکلت مبل راحتی
دوام و شکل ظاهری  یک مبل راحتی تا حد زیادی به اسکلت آن مربوط می شود.که بهترین آنها از جنس چوب راش گردو و.. هستند که در کوره خشک و  رطوبت آنها گرفته شده در نهایت مقاومت آنها در برابر ترک خوردگی بالا می رود.مبل راحتی که ازچوب تر ساخته شده باشد در هنگام خشک شدن کشیده شده و ترک برمیدارد.
تکیه گاه پشتی مبل راحتی
تکیه گاه پشتی یکی از مولفه های مهم در تعیین کیفیت مبل راحتی می باشد.
یک اسکلت محکم لنگر خوبی برای تکیه گاه پشتی فراهم می کند.قبل از خرید مبل راحتی تکیه گاه پشتی مبل را با نشستن رو آن بررسی کنید.همچنین در مبل راحتی باید سیستم فنری هشت طرفه که یکی از بهترین سیستم های حمایتی در مبل راحتی است لحاظ شده باشد.
شما باید همیشه قبل از خرید مبل راحتی کیفیت تکیه گاه پشتی را با نشستن روی آن بررسی کنید . البته اگر از برندهای معتبر خرید می نمائید ، این اصول ارگونومیک را در تولید مبلهای خود در نظر می گیرند و راحتی مدلهای تولید شده خود را با افراد با اندامهای متفاوت امتحان می کنند.

کتاب چوب ومبلمان زیتون - مبل راحتی

پرکننده کوسن مبل راحتی
پس از آنکه شما اسکلت و تکیه گاه را بررسی نمودید وقت آن است که در مورد نوع پر کننده مبل هم اطلاعاتی داشته باشید. رایج ترین پر کننده پلی اتیلن با دانسیته بالا می باشد. هرچه دانسیته بالاتر باشد تراکم و استحکام کوسن هم بالاتر خواهد رفت. اگر جنس مواد داخل کوسن از مواد نرم تر مانند نخ و الیاف کتان باشد بافت آن نرم تر خواهد شد. فوم الیاف داکرون ارزان ترین گزینه است ولی کیفیت بالایی ندارد. همیشه قبل از خرید از انتخاب فوم با دانسیته بالا اطمینان حاصل کنید زیرا فوم های با کیفیت پایین نسبتا سریع شروع به شکستن می کنند و باعث خم شدن کوسن و استحکام پایین پارچه می شوند.