مبل تختخواب شو

مبل تختخواب شو

 

زندگیشهری به معنای خلاقیت با فضا است. ساکنان فضای کوچک می‌دانند که مبل‌هایشان صرف‌نظراز توانایی‌های تحول‌پذیری، انتخابی مناسب برای فضاهای کوچک است. هنگامی‌که شما دریک‌خانه کوچک زندگی می‌کنید (چندمنظوره)  می‌توانید زیبایی‌شناسیرا در نیز در نظر بگیرید. مبل‌های تختخواب‌شو را برای فضاهای کوچک ساخته‌ایم تابتوانید روی سبک تمرکز کنید و اعتماد کنید که ماتحت پوشش قرارگرفته‌ایم. ما درسایت کتاب چوب و مبلمان زیتون برای ایجاد یک فضای هماهنگ، شمارا راهنمایی خواهیمکرد. هنگامی‌که ما در مورد چگونگی طراحی یک مبل تختخواب شو برای فضاهای کوچک فکرکردیم، کیفیت مهم‌ترین نکته بود.

مبل تختخواب شواتاق زندگی شما را به یک اتاق‌خواب کم‌حجم و یا اتاقمهمان تبدیل می‌کند .

آیا شما در مورد چگونگی به حداکثر رساندن فضای کوچک خود مشکل‌دارید؟آیا شما همیشه دوستان خود را به خانه خود، اما اتاق را نجات دهد؟ تخت خواب مدرنپاسخ شما به مشکل شماست. با یک‌تخت خواب راحت می‌توانید از راحتی اتاق نشیمن خودلذت ببرید و آن را به یک اتاق‌خواب تبدیل کنید هر زمان که احساس خواب می‌کنید یاروی تخت خوابیدید. یک مبل راحتی اتاقخود را به یک اتاق‌خواب فوری بدون سروصدا تبدیل می‌کند!شما به‌راحتی می‌توانید صندلی را بیرون بکشید یا پشت را بکشید و بلافاصله تختببرید! این قطعه مبلمان باعث می‌شود که یک اتاق نشیمن و اتاق‌خواب در یک فضا یا یکاتاق مهمان فوری داشته باشید حتی با فضای کوچک.

امروزه با توجه به کوچک بودن خانه‌ها یا اتاق‌ها و استفاده چندکاربردی از یک فضا، باعث شده که انتخاب مبل‌های تختخواب‌شو یک ایده مناسب و ایدهال برای استفاده از فضا باشد.

هنگامی‌که شما فقط یک اتاق‌دارید، باید انعطاف‌پذیر باشد. این همچنینفرصتی برای درک فضای شمارا فراهم می‌کند. با توجه به کوچک و محدود بودن فضاها، باخرید یک مبل تختخواب شو به‌راحتی می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. اول اینکه می‌توانیدیک فضای زیبا و لوکس و مدرنی را برای خود و اطرافیان ایجاد کنید و از سوی دیگر درکمترین زمان ممکن صاحب یک‌تخت راحتی که حداقل فضای ممکن را اشغال کرده و فضایبیشتری را برای فعالیت‌های دیگر در اختیارتان قرار خواهد داد. حال بسته به نیاز وفضای که شما مدنظر دارید اندازه آن تغییر می‌کند. برای اتاق‌های کوچک به شمااستفاده از یک مبل تختخواب شو یک نفره را پیشنهاد می‌کنیم. حال اگر در یک آپارتمانکوچک زندگی می‌کنید و تمایل دارید در اتاق‌خواب خود از یک مبل تختخواب شو بهرهببرید به شما استفاده از یک کاناپه دو نفره را توصیه می‌کنیم. در مقاله پیش رو سعیبر آن داریم تا شمارا با جدیدترین مبل‌های تختخواب‌شو مدرن که توسط سایت بازار مبلملایر ارائه‌شده است بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا از ایده پردازی‌هایارائه‌شده در دنیای مبلمان عقب نمانید.

مبل تختخواب شو

 

مبل‌های مدرن در مقایسه با طرح‌های اولیه بسیار متنوع‌تر ارائه می‌شوند.اگرچه هر دو طراحی‌های سنتی و مدرن به‌عنوان مبلمان‌های تختخواب‌شو عمل می‌کنند،طراحی مدرن به‌طور کامل از نوآوری برخوردار است.

 یک‌تخت خواب مخصوص به‌طورکلی مبلی است که دارای یک قاب فلزی یا چوبیو یک تشکی در زیر کوسن‌های صندلی است که به‌آسانی می‌تواند به تخت تبدیل شود.بانام‌های مختلف، از قبیل مبل راحتی، بیرون کشیدن مبل، بیرون آوردن مبل راحتی، مبلخواب، مبل راحتی، یا پنهان کردن یک‌تخت، این‌یک قطعه ایده آل مبلمان برای فضاهایکوچک است. این قطعه مبلمان دوگانه می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی انجام دهد.

 کتاب چوب ومبلمان زیتون - مبل تخت خواب شو

از مهم‌ترین دلایل انتخاب مبل‌های تختخواب‌شو استفاده بهینه از فضاست.

چگونه قرار است از آن استفاده شود؟

 مبل‌های تختخواب‌شو مدل‌های مختلفی دارند. مدلی را انتخاب کنید که بافضای شما و کاربری که برای آن در نظر گرفته‌اید بیشترین همخوانی را داشته باشد.

کاناپه تختخواب‌شو: ساده‌ترین مدل موجودی که ممکن است بعضی فضاها رابیش‌ازحد ساده و معمولی نشان دهد.

صندلی‌های تختخواب‌شو: زمانی که فضا بیشتر از یک مهمان را پذیرا نیستاین مدل برای شما مناسب است.

کاناپه‌های کشویی: قدیمی‌ترین مدل مبل‌های تختخواب‌شو که در ابعادمختلف موجود است. البته این مدل به‌عنوان کاناپه‌ای بزرگ جهت نشستن استفاده می‌شود.

 کتاب چوب ومبلمان زیتون - مبل تخت خواب شو

قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که به‌راحتی قابل‌تبدیل شدن است. (بهتخت یا مبل) و به‌راحتی قابل‌حمل و جابه‌جایی باشد.

برای تبدیل مبل به تخت به عملیات پیچیده نیاز ندارید.

لبه‌ها را بررسی کنید.

لبه‌های گرد و صاف را انتخاب کنید تا از کشیدن یا آسیب رساندن پارچهکتانی هنگام کشیدن یا تخت کردن تشک جلوگیری شود.

برای یک انتخاب اصولی به چند نکته مهم باید توجه کرد:

 1- قبل از انتخاب مبلمان موردنیاز، ابتدا باید به فضای موجود توجه کردتا به‌راحتی بتوانید به كارهای روزمره‌تان رسیدگی كنید و همچنین به فضایی براینشستن و استراحت كردن نیز احتیاج خواهید داشت، پس از همان ابتدا، اندازه‌ مناسبمبل‌های تختخواب‌شو را در ذهنتان طراحی كنید.

معمولاً مبلمان تختخواب‌شو در ابعاد بزرگ طراحی می‌شوند و ممکن استبا انتخاب اشتباه خود را به دردسر بیندازید. قبل از خرید حتماً مبل را به حالت تختبازکرده و ابعاد آن را بررسی کنید.

 -2 بررسی اسکلت اصلی مبل‌های تختخواب‌شو موضوعی است که باید قبل از خریدبه آن دقت زیادی نشان داد. با توجه به اینکه قرار است به‌صورت دائم از این مبلماناستفاده شود، بدنه باید آن‌قدر مقاوم و محکم باشد که بتوان مدت زیادی از آناستفاده کرد. بهترین اسکلت‌های مبل‌های تختخواب‌شو از جنس فلز است اما پایه‌هایاین مبل‌ها با توجه به روکش صندلی انتخاب می‌شود. از دیگر مواردی که باید به آنتوجه شود این است كه پایه‌هایش با چسب به بدنه محكم شده ‌باشد. آن دسته از كاناپه‌هاییكه با میخ به بدنه متصل می‌شوند بعد از مدتی شل شده و باعث نامیزان شدن و لق خوردنتخت خواب می‌شوند.

 3- جنس پارچه مبل یکی از نکات مهمی است که قبل از خرید باید به آن توجهکنید.: به هنگام خرید، به الگو و طرح پارچهمبلی که انتخاب می‌کنید با اتاق شماهماهنگی داشته باشد.

تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان در بازار بسیار زیاد است. می‌توانیدانواع گل‌دار، راه‌راه، چهارخانه و مدل‌های عروسكی را بنا بر سبك اتاق و نوعكاربرد آن انتخاب كنید. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که پارچه‌هایی با بافتدرشت یا برجسته مناسب و راحت برای مبل‌های تختخواب‌شو نیستند. این مدل از پارچه‌هابا تمام زیبایی، موقع استفاده باعث آزارتان می‌شوند و بعد باید هزینه‌ای برایتعویض رومبلی در نظر بگیرید.

سعی کنید مبلمانی را انتخاب کنید که سطح رویی آن کاملاً پوشیده ازتشک و پارچه باشد و احساس راحتی و نرمی را به شما منتقل کند. اگر خلاف این موردبود یعنی به‌عنوان‌مثال برای سطح رویه مبلمان از چوب استفاده‌شده بود بلافاصله ازانتخاب آن صرف‌نظر کنید.

 4- به هنگام خرید بهتر است مبل را به حالت تختخواب‌شو درآورید و تمامیسطح تخت را بررسی کنید و از راحتی و یکدستی تخت اطمینان حاصل کنید و حتماً ازمسئولین فروش درباره خدمات جایگزین و تعویض تشک هنگام خراب شدن سؤال بپرسید. اگرهزینه تعمیرات آن بالاست و این خدمات برای مبل انتخابی شما وجود ندارد پیشنهاد می‌کنیمانتخاب‌های دیگر در فروشگاه‌های را در نظر بگیرید.

 5- کیفیت تشک تخت نیز بسیار مهم است.

هنگام خرید، قبل از اینکه به‌ظاهر مبل توجه کنید لازم است بیشتر بهکیفیت تشک آن توجه کنید. کیفیت تشک به همان اندازه کیفیت قاب مهم است. راحتی چیزیاست که شما می‌خواهید، مطمئن شوید که ماده‌ی ضخیم دارد که برای حمایت از بدن و وزنشما کافی است. ضروری است که تشک به شما اجازه دهد در هر موقعیت خواب تغییر دهید.این باعث می‌شود که شما به‌خوبی بخوابید و وقتی از خواب بیدار شدید احساس خوبیداشته باشید. مبلمان موردنظر را بازکنید و روی همه نقاط آن بنشینید تا مطمئن شویدتمامی نقاط آن نرم و راحت است. به ضخامت تشک هم توجه کنید تا هنگام خوابیدن، موادداخل آن باعث آزارتان نشوند. با توجه به انواع مدل‌های مبل داخل بازار، تشک‌هایگوناگونی نیز وجود دارند:

● تشک پنبه و پلی‌استر: تشکی نازک و راحتبا خاصیت فنری است که حدود ۲۰ سانتی‌متر عمق دارد.

● تشک فومی: یکی از متداول‌ترینتشک‌های مورداستفاده هستند. صنعت این نوع تشک‌ها با ورود فوم‌های ارتجاعی و فرم‌هایژله‌ای دچار تحول شده است. عمق استانداردی که برای این تشک‌ها در نظر می‌گیرند بین۷ و ۱۳ سانتیمتر است.

 تشک فنری: با توجه به صدایاین تشک‌ها اگر هنوز قصد خریدش رادارید، بهترین انتخاب تشکی به عمق ۱۲ سانتی‌متر است.

تشک هوا روی فنر: نوع جدیدی از تشک‌ها که ساختار آن آسودگی بیشتری رافراهم می‌کند. قسمت بالای فنر آن‌که با هوا پرشده این امکان را می‌دهد که تشک نازک‌تراز حالت عادی باشد به‌طوری‌که حالت ارتجاعی را نیز موقع استفاده حفظ می‌کند.

جوانب مثبت و منفی از تخت‌های مبل

یک خریدار عاقل و باهوش هرگز به‌طور تصادفی با توجه به برچسب قیمتآن، به‌طور تصادفی انتخاب نمی‌کند. نکات بسیار دیگری، در نظر گرفته می‌شود که شماقصد خرید یک مورد رادارید. شما باید هر دو جنبه منفی و مثبت یک محصول را ببینید تاتعیین کند که این آیتم درواقع پول شمارا صرفه‌جویی کند. در این مقاله، من روی هماننقطه تمرکز می‌کنم و هر دو طرف یک عکس را نمایش می‌دهم تا به شما در تبدیل‌شدن بهیک خریدار عاقل و هوشمندانه کمک کند.

 کتاب چوب ومبلمان زیتون - مبل تخت خواب شو

مبل تختخواب شو یک مورد مبلمان چندمنظوره است که در خدمت بسیاری ازعملکردها است. آن را به‌عنوان یک مبل در نظر می‌گیرید، آن را به شما راحتی از یک‌تختفراهم می‌کند و بالاتر از همه آن فضای شمارا صرفه‌جویی می‌کند. حالا سؤال این استآیا پول شمارا نیز ذخیره می‌کند؟ خوب این بستگی دارد که چقدر سودمند و بادوام است.برای این منظور شما نیاز به‌اندازه گیری جوانب مثبت و منفی از مبل‌های تختخواب‌شواست که در زیر شرح داده‌شده است.

چند کارکرد

اولین مزیت یک مبل راحتی چندمنظوره بودن است. مبل تختخواب شو راحتیرا برای شما فراهم می‌کند. اگر در خانه کمترین فضا رادارید و می‌خواهید یک مورد راکه نیازهای شمارا برآورده می‌کند اضافه کنید. این‌یک محصول مفید برای افرادی استکه در آپارتمان ها زندگی می‌کنند و یا یک‌تخت دارند. یک مبل راحتی باکیفیت، در فضاصرفه‌جویی نخواهد کرد، اما سطح راحتی آن را فراهم می‌کند. خانواده‌های بزرگ باخانه‌های کوچک نیز این فضای صرفه‌جویی در مبلمان را به سرمایه‌گذاری خوبی برایخرید می‌رسانند. اگر می‌خواهید فضای صرفه‌جویی در مبلمان چندمنظوره را دراتاقبچه خود نگهدارید،تخت خواب کودکان، نه‌تنها نقش تخت و مبل را بازی می‌کند بلکه دارای فضای کافی درپایین است تا به‌عنوان یک منطقه بازی خدمت کند.

 کتاب چوب ومبلمان زیتون - مبل تخت خواب شو

مجموعه گسترده‌ای از طرح‌ها و اندازه‌ها

مزیت دوم طیف گسترده‌ای از طرح‌ها و سبک‌های آن است. مجموعه گسترده‌ایاز سبک‌های مبل راحتی برای شما برای نگهداری دکور خانه خود به‌طوری‌که می‌خواهید.به‌عنوان‌مثال، اگر شما دارای یک صفحه اصلی سنتی هستید، نیازی نیست که ظاهر خود راعوض کنید، زیرا به‌راحتی روی یک مبل راحتی مدرن معاصر تغییر دهید؛ شما به‌راحتی می‌توانیدانواع مختلفی را در تخت‌های سنتی طراحی‌شده برای مطابقت با محیط خانه خود پیداکنید. تا آنجا که اندازه‌ها مربوط می‌شوند، شما می‌توانید مورد را در تعدادی ازابعاد مختلف سفارشی موردنیاز خود را پیدا کنید. مکانیزم انعطاف‌پذیری مبل‌هایتختخواب‌شو در سبک‌های متفاوت است.

بهتر جایگزین

با توجه به مزایا و معایب تخت‌های مبل، به یاد داشته باشید که اینمورد یک جایگزین بهتر برای روش‌های صرفه‌جویی در فضا است، مانند استفاده از یک تشکقابل‌انعطاف در کف آن. مبل تختخواب شو یک قطعه از مبلمان است که به خانه شماافزوده می‌شود.

معایب مبل‌های تختخواب‌شو

سنگین و بزرگ

صندلی‌های تخت خواب می‌تواند به‌عنوان یک اجزای چندمنظوره سنگین‌وزنو بزرگ باشد. شما ممکن است هنگام تحویل این مورد دچار مشکل شوید زیرا بیشتر پیک‌هاتنها به طبقه‌ی پایین آپارتمان یا درب ورودی خانه شما می‌رسند. پس‌ازآن شما بایدآن را به اتاق موردنظر برده و آن را بازکنید.

میزان راحتی

حتی اگر مبل‌های تخت خواب در مقایسه با سایر گزینه‌های جایگزین راحتباشند، آن‌ها نمی‌توانند جایگزین راحتی یک‌تخت معمولی شوند. اگر می‌خواهید از آنبه‌صورت منظم استفاده کنید، باید مبل‌های تختخواب‌شو با تشک‌های ساخته‌شده راخریداری کنید.

مکانیزم قابل‌تبدیل

سازوکار تبدیل مبل به تختخواب ممکن است به‌مرورزمان با مشکل مواجهشود. گاهی اوقات این مکانیزم با استفاده بیش‌ازحد یا نادرست از بین می‌رود یا درهنگام تغییر و تحول آسیب می‌بیند.

بیشتر مبل‌های تختخواب‌شو در بازار تنها برای خواب 1 نفر طراحی‌شده‌اند؛بنابراین اگر فکر می‌کنید که یک مبل راحتی برای خواب شما و شریک زندگی‌تان داشتهباشید، باید یکی از انواع بزرگ‌تر را بخرید؛ که این نوع مبلمان فضای بیشتری را جذبمی‌کنند و هزینه زیادی نیز دارد؛ اما اگر شما فقط برای خودتان خریداری کنید، مسئله‌اینخواهید داشت.

-اکنون‌که شما جوانب مثبت و منفی مبلمان تختخواب‌شو را آموخته‌اید، درموقعیت بهتر هستید تا بدانید که آیا برای شما مناسب است یا نه.