دکوراسیون و طراحی داخلی

دکوراسیون و طراحی داخلی

اگر به دکوراسیون، معماری و طراحی داخل علاقه مندید،و اشتیاق فراوانی به زیباسازی محیط زندگی خودتان دارید، و همینطور می خواهید اصولی تر دست به تغییرات در منزل و یا محیط کارتان بزنید،کتاب چوب و مبلمان زیتون در  این مقاله شما را یاری خواهد کرد.

 همه ما نیازمند آرامش هستیم ، در خانه است که می‌توان انرژی‌های از دست‌رفته طی روز را با دور هم جمع شدن اعضای خانواده، گپ زدن جایگزین کرد، چیزهای ساده این‌چنینی به ما انسانها کمک می‌کنند تا خستگی‌های روزانه را از بین ببریم .

فضای داخلی خانه می‌تواند منبع تمام‌ نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرطی که به بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند و نتایج بزرگی به دنبال دارد توجه کنیم.

 اهمیت طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امریست انکار ناپذیر.

 توجه به فضای داخلی و نحوه و تقسیم بندی پلان ها، نقش مهمی را در ساختار معماری یک بنا بر عهده دارد. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکرد های مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت. توجه به نحوه قرار گیری و تعامل مابین فضاهای مختلف از جمله ویژگی هایی هستند که باید به آن توجه کافی داشت.

 معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح ( کف، سقف و دیوارها ) ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با آن تشدید یا تضعیف کرد.

 این مطلب تکنیک هایی را معرفی خواهد کرد که شما می توانید با استفاده از آنها در یک آپارتمان کوچک احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

 اگر شما از فضای کوچک خانه خود رنج می برید گام اول این است که به فکر طبقه بندی و نظم دهی به آن باشید تا از همه فضاهای منزل نهایت استفاده را ببرید ، همه جا را تمیز نگه دارید تا بتوانید دکوراسیونی مدرن و شیک را در منزل خود بوجود آورید.

 هنگامی که مبلمان و وسایل خانه شما ظاهری تمیز و مرتب داشته باشند فضای منزل تان بازتر و بزرگتر جلوه خواهد کرد. سعی کنید از قفسه های دیواری (شلف ها) به عنوان فضای نگهداری از وسایل کوچک استفاده کنید.

 وقت آن رسیده که از وسایل و مبلمان غیر ضروری و بلااستفاده دل بکنید و آنها را از فضای داخلی خانه بیرون ببرید و آنها را  به کسانی که نیازمند هستند ببخشید و آنهایی را که در مقطع زمانی خاص مورد استفاده قرار می دهید، به انبار منتقل کنید . جا به جا کردن مبلمان، ایجاد کردن فضای رفت آمد و حذف مبلمان های غیر ضروری، باعث خواهد شد تا فضای آپارتمان کوچک شما بزرگتر شود. هدف این است که تا حد امکان کف پوش خانه بیشتر در معرض دید باشد.

کتاب چوب و مبلمان زیتون - دکوراسیون

 استفاده از رنگ های سرد و روشن و نورپردازی دکوراتیو فضای خانه تان را بزرگتر می کند ترکیب رنگ سبز و خاکستری و کرم فضایی متفاوت و جذابی را در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بوجود می آورد هرچه خانه شما روشن تر باشد بزرگتر جلوه خواهد کرد.

 میتوان فضای بین آشپزخانه و اتاق نشیمن با کمک میز ناهار خوری از یکدیگر جدا کنید و برای استفاده بهینه از فضای اتاق نشیمن میتوان تلویزیون را روی دیوار نصب کرد .برای بزرگ تر به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک ،برای سقف و کابینت ها و کفپوش از رنگ سفید و کرم استفاده کنید. ترکیب رنگ سبز با رنگ کرم و سفید هارمونی زیبایی از رنگ ها را در آشپزخانه بوجود می آوردند.

استفاده از رنگ های گرم اغلب باعث می شود تا خانه ای دنج و صمیمی داشته باشید اما متاسفانه این رنگ ها باعث خواهند شد تا فضاهای داخلی منزل شما کوچکتر به نظر برسد.

 بنابراین بهتر است در خانه های کوچک از نورپردازی دکوراتیو و رنگ های سرد و روشن استفاده شود.

 همانطور که گفتیم برای بزرگتر جلوه کردن خانه های کوچک باید از نور استفاده کنید. آینه های بزرگ را در فضای نورگیر مقابل پنجره ها و چراغ های روشنایی خانه قرار دهید. با این کار می توانید در طول شبانه روز از انعکاس نور در آینه کمک بگیرید و روشنایی خانه را بیشتر کنید. به علاوه استفاده از آینه در خانه باعث عمق بخشیدن به فضا می شود.