ایده های تزئینات و دکوراسیون اتاق خواب

ایده های تزئینات و دکوراسیون اتاق خواب

1 - استقرار در سبک اتاق خواب

استقرار در اتاق خواب می تواند احساس راحتی به شما دهد. فقط اجازه ندهید این مکان تبدیل به عادت جهت حضور در تمامی ساعات روز شود. سعی کنید مکان صندلی ها را از میز آرایش دور کنید تا تمایلی به انداختن لباسهایتان بروی صندلیها نداشته باشید .

2 - استفاده از رنگ های کلاسیک در اتاق خواب


استفاده از رنگ های آبی و سفید ترکیبی کلاسیک در دکوراسیون اتاق خواب می باشد. اما به یاد داشته باشید درجات مختلف رنگ آبی در بالش، ملافه و حتی دیوار می تواند به جذابیت این ترکیب کلاسیک اضافه کند. همچنین استفاده از رنگ سبز ملایم در بالای تخت و در دیوار لایه مناسبی از رنگ را به ترکیب اتاق می افزاید.

3 - استفاده از تصویر در دیوار اتاق خواب


از خالی و ساده بودن دیوار اتاق خواب اجتناب کنید چرا که این خالی بودن دیوار، حس بی اندازه بودن را به اتاق می دهد. دیوار بزرگ اتاق خواب را با تصویر بزرگ هنری پر کنید. استفاده از یک عکس سیاه و سفید هنری حس هنری و فریبنده ای به اتاق می بخشد.

4 - اجازه دهید نور طبیعی به اتاق بتابد


اگر اتاق خواب شما زیاد در معرض تابش نور طبیعی نیست، پرده پنجره اتاق را با پرده ضخیم نپوشانید تا اتاق در روز نورانی تر باشد.

5 - اتاق خواب برای دو نفر


آیا مردان می توانند در اتاق خوابی با رنگ صورتی استراحت کنند؟ شاید ولی استفاده از این رنگ برای او مناسب نیست. طراحان می باسیت این نکته را در نظر بگیرند که دکوراسیون اتاق خواب می بایست برای هر دو نفر شما مناسب باشد.

6 - مردان و زنان


پاتختی ها لزومی ندارد با هم یکسان باشند. اگر شما علاقه به ترکیب زنانه داشته و شریک زندگی تان به فرم مردانه علاقه داشته باشد، می توانید از پاتختی های متفاوتی استفاده کنید تا تنها یکی از شما اتاق خواب را دوست نداشته باشد.

7 -  استفاده از برچسب های جذاب


به دیوار اتاق خواب خود برچسب های مدرن اضافه کنید. برچسب های دایره ای بزرگی که در تصویر می بینید، فضای اتاق خواب شما را مدرن تر می کنند. همچنین استفاده از برچسب های با نمای طبیعت مانند: درختان و حیوانات نیز پیشنهاد می شود.

8 -  اتاق با دید به منظره بیرون


اتاق خوابی که در تصویر می بینید، تنها به خاطر دید از پنجره های بزرگش به منظره طبیعی به نظر رویایی نمی آید، وجود شومینه سنگی در پایین تخت خواب نیز حس زیبای آن را تشدید کرده است. سعی کنید همیشه تخت خواب خود را در موقعیتی قرار دهید که بیشترین حد مناظر بیرون از آن قابل مشاهده باشد.

کتاب چوب و مبلمان زیتون - دکوراسیون اتاق خواب

9 -  یک توصیه به یادماندنی


استفاده از پشه بند در بالای تخت خواب می تواند اتاق خواب شما را رویایی تر کند. به علاوه شما می توانید پنجره های اتاق خواب را برای استفاده از هوای تازه باز کنید.

10 -  استفاده از قاب عکس در بالای تخت خواب


به کار بردن چند قاب عکس کوچک با آثار هنری ساده و هم اندازه در بالای تخت خواب راهی عالی برای پر کردن فضای بالای آن است.

11 -  قسمتی از زمان خود را در اتاق خواب سپری کنید


از آنجا که حضور در اتاق خواب در زمان غیر استراحت مانند اتاق نشیمن سرگرم کننده نیست، می بایست دکوراسیون اتاق خواب خود را به سادگی تغییر دهید تا جذابیت بیشتری برای حضور یک سوم از زمان زندگی خود ایجاد نمایید.

12 - تنظیم نور اتاق خواب


در هنگام نورپردازی اتاق خواب این نکته را به یاد داشته باشید که نور می بایست مانع استراحت شما نشود. نورپردازی سقفی می بایست با نور آباژور منار تخت ست شود. بسیار مناسب است که نورپردازی اتاق خواب دارای تنظیم کننده نور باشند به گونه ای که برای مطالعه و یا استراحت، میزان نور را زیاد و یا کاهش دهید.

13 -  سازگاری رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب


در این اتاق خواب مدرن، نکته بسیار جالب رنگ های یکسان اشیای تزئینی کنار پنجره، قاب های روی دیوار و بالش و ملحفه است که جلوه ای زیبا و بسیار مدرن به آن بخشیده.

14 - سقف اتاق خواب


تیرهای سقف یک منظره خشن و روستایی به اتاق خواب شما می بخشند. در صورتی که سقف اتاق خواب شما دارای تیرهای بیرون زده هستند، آن را مانند دکوراسیون فرانسوی با چوب بپوشانید تا مانند تصویر بالا زیبایی و گرمی دکوراسیون اتاق خواب را شما بیشتر نماید.

15 - بهترین رنگ ها برای اتاق خواب


زمانی که تصمیم می گیرید تم رنگی خاصی را برای اتاق خواب انتخاب نمایید، از ترکیب سه رنگ می توانید فضای زیبایی را ایجاد نمایید. پیشنهاد ما استفاده از یکی از این ترکیب ها است: قرمز، زرد و نارنجی یا قهوه ای شکلاتی، آبی و سفید و یا زرد عسلی، رنگ قهوه ای چوبی تیره و سفید است.