چگونه لکه ها را از روی مبل پاک کنیم ؟

چگونه لکه ها را از روی مبل پاک کنیم ؟

چگونه لکه ها را از روی مبل پاک کنیم ؟

 

مبل هاهمواره در تماس با عوامل خارجی هستند و احتمال آلودگی آن بر اثر عوامل خارجی بالاست .به خصوص در خانواده هایی که بچه کوچک دارند احتمال کثیفی و لک شدن تمام وسایل خانهبه خصوص مبل ها بالا است.

از طرفیمبل ها در طول روز یا در طول مهمانی ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرندکه همینموضوع هم در آلودگی و لک شدن مبل ها نقش مهمی دارد .

 

لکه هابنا به رنگ پارچه میتوانند اثرات مخربی را روی پارچه مبل شما داشته باشند اگر رنگپارچه مبل شما روشن باشد لکه ی روی مبل شما واضح تر دیده می شود و باید سریعا نسبتبه بر طرف کردن آن اقدام کنید یکی از عواملی که همواره توصیه می شود مبل هایی باپارچه تیره تر بخرید وجود همین لکه هاست ‌‌.خوبی و مزیت پارچه های تیره این است کهحداقل کمتر این لکه ها در دید شما قرار می گیرند و می توانید زمان شست و شو راقدری عقب تر بیندازید‌‌.

درخانواده هایی که فرزند کوچکترند یا افرادی که مهمان های زیادی به خانه شان می آیند توصیه می شود از مبل هایتیره تر استفاده کنند .

 

شایدبرای شما این باور به وجود بیاید که رنگ های تیره اصلا زیبا نیستند در این مورد باشما مخالفم .و باید این را بگویم که منظور ما در اینجا از رنگ تیره رنگ سیاه نیستبیشتر مردم تا حرف از رنگ تیره به میان می اید یاد سیاه می افتند ولی این طرز فکرغلط است . در بازار مبل های زیادی با پارچه های تیره وجود دارند که اتفاقا زیبا همهستند و اگر شما شرایط فوق را دارید و میخواهید از دست. لکه ها فرار کنید میتوانید با سلیقه ی خود یک مبل تیره و البته زیبا بخرید‌‌. .

 دقت کنید که منظور ما از لکه هر چیزیمی تواند باشد . از جای دست پفکی کودکان روی مبل که البته زیاد هم اتفاق می افتدتا خون و هر چیز دیگری که شکل نا خوشایندی به پارچه ومبل شما بدهد.

 

گاهی پاککردن لکه ها خیلی ساده است و با استفاده از مقداری مواد شوینده قابل برطرف شدن استولی گاهی هم گونه نیست وقتی با یک لکه خون رو به رو می شوید دیگر به این راحتی ها آن را نمی توانید بر طرف کنید .

 

نکتهکلیدی در بحث لکه ها این است که پیشگیری و جلوگیری از لک شدن مبل بسیار بهتر وراحت تر از بر طرف کردن و شستن آن است .همیشه شست و شو و لکه زدایی از مبل ها کار طاقتفرساست و گاهی هم این لکه زدایی ممکن است به طور صد درصدی انجام نشود و بقایای اینلکه ها باقی بماتد و این امر نمی تواند خوشایند شما باشد پس ذز تمیز نگه داشتن مبلهایتان بکوشید.

حالااگر در تمیز نگه داشتن مبل هایمان دقت کردیم وباز هم لکه ای روی آن دیدیم چه کنیم؟ به هر حالت هراتفاقی ممکن است . اگر با لکه ای رو به رو شدید دیگر لازم نیست دست و پایتان را گمکنید ، ناراحت باشید یا از خودتان برای پاک کردن آن روش اختراع کنید . فقط کافیاست این مقاله را تا آخر بخوانید.

ما دراین مقاله قصد داریم انواع لکه ها را به کمک ترفند هایی که آموزش می دهیم محو کنیم . لذاخواهشمندیم این مقاله را با دقت بخوانید .

zeytoonbook

روش هایلکه زدایی  :

الف-پاک کردن لکه زرد ایجاد شدهتوسط سیگار

 

قند را روی لکه زرد بمالید و آن قدر این کار را ادامه بدهیدتا پاک شود. اگر این لکه روی مبلی با  الیاف مصنوعی ایجاد شده باشد، می‌توانیدبا آبلیمو آن را پاک کنید.

اگر جنسرویه مبل شما از پارچه کرکدار و پرز دار است با کمی شیر آن را خیس کنید  و با مقداری پنبه لکه آن را پاک کنید و در آخر با آب و مقداریصابون لکه شیر را هم از بین ببرید.

 

ب-از بین بردن لکه جوهر

 

این کاردر چند مرحله انجام می شود . اول آن را  با آب خیس کنید و کمی نمک روی لکه بپاشید،سپس با پنبه محل آغشته به جوهر را تمیز کنید. راه دیگری هم وجود دارد، ابتدا محلولگلیسیرین و آمونیاک را روی لکه بمالید و سپس با آب و پودردستی رویه مبل را شست‌وشودهید.

 

ج-از بین بردن لکه چربی

 

برای پاککردن لکه چربی روی  پارچه مبل هم باید کمی محلول نمکو الکل روی آن بمالید.و مدتی صبر کنید و سپس آن را پاک کنید.

اگر جنسرویه مبل پارچه ابریشم باشد، راه حل ساده‌تری هم وجود دارد، با یک برگه کاغذ خشککن روی قسمت لکه شده مبل را بپوشانید و اتوی داغ شده  را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود.